Skip to Content

Menu Icon
Menu

2015 Results

Event Place
39 walkers for the kick-off party. Thanks to all who attended! -
Women's Disc Golf - Susie Gautreaux, Nicole Becker 1
Men's Disc Golf - Geoff Schillare, Phil D'Angelo 23
Men's Horseshoes - Walter Williams 12
Men's Golf - Jerome Mikle, Joe Parretta 23
Women's Golf - Pat Booth, Dodie Schott 15
Men's Pool - Todd Goforth -
Women's Pool - Cindy Hernandez -

Trapshooting

Nick Scott

Becky Willoughby

-

10

7

Fishing

Brett Noble, Erin Guggenmos

-

5K

David Ebelke, MD

Janet Littlefield

Hadley Wishard

Emily Christensen

Annette Letourneau

Ryan Behrens

Dave Ramey

Joe Strano

Kevin Phillips

Cheryl Bondank

Angie Boxberger

Janell Husky

Jill Byers

Janine Ramirez

Teresa Spencer

Donald Bondank

Jenna Meyer

Teresa Daniels

Stefanie Smith

Scott Walker

Finish

3

4

7

8

13

20

20

39

43

44

47

48

61

73

76

81

83

87

143

172

Half Marathon

Dave Ramey

Brandon Taylor

Emily Christensen

Jennifer Sanchez

Kathryn Davis

Donald Bondank

Will Wolfram

Finished

7

11

12

13

21

37

66

Volleyball

Jennifer Gaddis, Angie Heinen, Marisa James, Angela Kieser, Courtney Klahn, Jenna Meyer, Brigid Swingler

-

Bowling (June 20)

Women's Team: Tracy Whitworth, Jasmine Clark, Kelly Sander, Lisa Larson-Bunnell

Men's Team: Duane Barron, Jerome Mikle, John Hutchison, Bernie Allen

Co-Ed Team: Janice Artinger, Bret Noble, Erin Guggenmos, Darien Blakeney

Dodgeball Team

Darien Blakeney, Keith Hamill, Melissa King, Austin Moats, Lauren Moulder, Brett Noble and Stefanie Smith

Bike Racers

David Ebelke, MD, M60

Ilene Raymer, W40

Susie Gautreaux, W50

Amber Irwin, W40

Scott Walker, M30

Joe Strano, M50

David Makkers, M50

Nicole Legrair, W20

Finished

1

6

30

34

35

37

40

75

Softball Team

Alyssa Brown, Nan Grilo, Stacey Holle, Keri Lorbert, Andrea Nail, Christy Williams, Austin Moats, Ivan Trejo, Thom McCulloch, Paul Mundy

Weightlifting

Angie Heinen, DO, Gary Shieh, Scott Walker

Women's Basketball

Jenny Askren, Kristen Buhrmeister, Jasmine Clarke, Angie Heinen, DO, Angela Kieser

Place

7

Men's Basketball

Darien Blakeney and Scott Walker

Tennis

Women's Singles - Nora Jones

Men's Singles - Kevin Phillips

Place

5

Soccer

Nicole Akers, Kayla Melanson, Monica Thomson

Track

Emily Christensen, Lancer Gates, DO, Will Wolfram

Bowling

Women's Team: Jasmine Clark, Lisa Larson-Bunnel, Kelly Sander, Tracy Whitworth

Men's Team: Bernie Allen, John Hutchison, Jerome Mikle, Kevin Phillips

CoEd Team: Nichole Becker, Darien Blakeney, Kristen Buhrmeister, Brett Noble

Placed

12

14

18

Football

Darien Blakeney, Kristen Buhrmeister, Angie Heinen, DO, Angela Kieser, Thom McCullouch

Placed

8

Triathlon

David Ebelke, MD

Alice O'Brien

John Otis

John Zahnd

Finished

4

11

24

40

Duathlon

Aaron Benson

Finished

25

Bike Race

Susie Gautreaux, Nicole Legrair, Joe Strano, Scott Walker